Vergeet je nieuwe voertuig niet aan te melden: voorkom een boete van de RDW

Heb je in 2024 een vrachtwagen of bestelauto aangeschaft en is het kenteken voor 31 december 2024 al op jouw naam gezet? Vergeet dan niet om het kenteken op tijd door te geven voor de verzekering! Ook al is het voertuig nog niet daadwerkelijk geleverd. Het is goed om te weten dat zodra het kenteken op jouw naam staat, de verzekeringsplicht ingaat. Als je het voertuig niet tijdig aanmeldt, ontvang je na 28 dagen een waarschuwing van de RDW. Bij de tweede brief volgt een boete.

Voorkom deze extra kosten en meld je voertuig direct aan bij ons via relatiebeheer@abw.nl. Wij helpen je graag verder!

De regels voor het B-rijbewijs gaan veranderen in 2025

Met een B-rijbewijs mag je momenteel een aanhanger trekken van meer dan 750 kilo, zolang het totaalgewicht van de auto en de aanhanger samen niet boven de 3.500 kilo uitkomt (dit is het gewicht van de auto plus het laadvermogen).

Door de snelle elektrificatie van voertuigen worden auto’s echter steeds zwaarder, wat ervoor zorgt dat je al snel boven de 3.500 kilo uitkomt. Momenteel is het mogelijk om met een B-rijbewijs een elektrische (bestel)auto te besturen die een totaalgewicht van maximaal 4.250 kilo heeft, inclusief belading. Per 1 juli 2025 verandert dit.

Vanaf die datum geldt dat als je met een zwaardere elektrische (bestel)auto wilt rijden (tot 4.250 kilo, inclusief belading), je verplicht bent om een extra cursus (code 96) te volgen. Dit geeft je een B+ rijbewijs, waarmee je voertuigen tot 4.250 kilo mag besturen. Let op: het gaat niet alleen om het werkelijke gewicht van de (bestel)auto, maar om het maximale toegestane gewicht inclusief belading.

    Bekijk het artikel →    

Heb je vragen?

Heb je vragen naar aanleiding van deze nieuwsbrief? Neem dan gerust contact op met één van onze collega's via +31 (0)88 100 26 40 of relatiebeheer@abw.nl.

Website LinkedIn Facebook